středa 27. února 2013

Výzva The Daring Bakers - Únor 2013: Crisp Crackers and Flatbreads

Únorovou výzvu pro nás připravila Sarah z blogu All Our fingers In The Pie a vyzvala nás k upečení jakýchkoli krekrů nebo křehkých chlebíků s jedinou podmínkou - žádné měkoty, naše výtvory musí pořádně křupat. 
Trochu mne tato výzva zarazila, protože krekry jsme pekli nedávno (no, ono to bylo v červenci 2012, ale mně se zdá, jako by to bylo včera). Ale vzhledem k tomu, že se mi minule sýrové krekry moc nepovedly a vůbec mi nechutnaly, řekla jsem si, že to vlastně ráda zkusím znovu, tentokrát to nebudu přehánět s kreativností a udělám něco, co by se mohlo natrvalo zařadit do domácího jídelníčku.

Původně jsem chtěla upéct cibulové krekry s mákem podle receptu, který nám poskytla Sally, ale bohužel jsem nepřišla na to, jak bez robota připravit cibulové pyré. Tak jsem zapátrala na netu a našla úžasně jednoduchý a úžasně fungující recept, který je z knihy Hany Zemanové - BioAbecedář.

Takže tady jsou:

Slané špaldové krekry se sezamem (mákem)

Ingredience:
  • 250g špaldové mouky
  • 100g másla
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 100ml vody
  • 1,5 lžičky soli
  • hrst sezamových semínek (máku)
Postup:
Jednodušeji to už ani nejde. Všechny ingredience kromě sezamových semínek smícháme a vytvoříme těsto. Vzhledem k tomu, že se podle ingrediencí vlastně jedná o variantu křehkého těsta a to se nechává uležet v chladu, tak jsem i toto těsto dala na hodinku do ledničky. No a pak už jen vyválíme na tenkou placku, posypeme sezamem či mákem, válečkem přitlačíme semínka do těsta, nakrájíme na jednotlivé kousky a pečeme na 160°C přibližně 15-20 minut. Necháme zcela vychladnout.Jednoduché, snadné, k sežrání. Nevydržely ani den. Jen se mi zdály dost slané, příště dám jen jednu lžičku soli. Protože nějaké příště určitě bude.

3 komentáře: