úterý 11. prosince 2012

Výzva The Daring Bakers - Listopad 2012: Twelve Days of Cookies

Říjnovou výzvu jsem nějak nestihla, i když jsem z toho, že máme upéct mille-feuille, byla nadšená. Na listové těsto se totiž chystám už  dlouho. Ale holt nebyl čas a taky dostatek návštěv, pro které bych se hecla a mille-feuille upekla, protože my doma jsme tlustí dost. U listopadové výzvy to nejdřív vypadalo, že ji taky nestihnu, navíc jsem na ni ani neměla moc chuť. Výzvu pro nás připravila Peta z blogu Peta Eats, úkolem bylo upéct alespoň jedno cukroví či sušenky z dvanácti daných receptů a pak další z receptů, které již máme prověřeny, ale trochu je protentokrát ozvláštnit. 
Cukroví v listopadu? Hm, tak na to mne moc neužije. Co mám vlastní domácnost, tak peču čtyři druhy, ty nejjednodušší, v malém množství, a hlavně pro tu vůni vanilky a protože Vánoce mám moc ráda a cukroví k nim podle mne patří. Ale na nějaké plnění krémem, polévání čokoládou a podobné zbytečnosti, mne moc neužije. 
No jo, ale zas jednou jsem se k Daring Bakers přihlásila, takže mi to nedalo a sice pozdě, ale přece jsem se do jednoho receptu pustila. Ale jak je asi vidět z fotek, že já jsem se na to radši nevykašlala.

Z dvanácti možných receptů jsem si vybrala čokoládovo-kokosové sušenky (originální recept je zde). Říkala jsem si, že to bude dobrá alternativa k mnou oblíbené kokosové roládě, kterou z nedostatku domácích vajec poslední dobou už moc nedělám. 

Práce mi šla hezky od ruky a sušenky šly do trouby v této (podle mne krásné) podobě.

 
Ovšem z trouby - to už bohužel taková sláva nebyla. Vlastně to byla katastrofa, protože jsem vytáhla dokonale rozteklé placáky. Chuťově to jde, co by taky na kakau a kokosu mohlo být špatného, ale ty tvary - no, stydím se velmi. Trošku jsem zapátrala v čem jsem tak asi mohla udělat chybu a nejspíš to bude v tom, že jsem kakaové těsto moc propracovala, takže bylo hodně vlhké a proto se v troubě rozteklo. Přiznám se, že nemám absolutně chuť to v nejbližší době zkoušet znovu, ale asi mi to časem nedá a na tajemství těchto sušenek se pokusím přijít. 


Zatím sem tedy nedávám ani recept, protože podle toho mého to tedy nezkoušejte, i když myslím, že jsem se docela držela originálu. Radši mrkněte ke Karolíně, ta je totiž pekla taky a moc se jí povedly.

Žádné komentáře:

Okomentovat